Klasyk nad klasykami, czyli Pętla Beskidzka DSRM

Zbliża się lipiec, a kiedy zbliża się właśnie ten miesiąc, w głowach amatorów kolarstwa szosowego w naszym kraju siedzi już tylko jeden wyścig - kultowa już Pętla Beskidzka z cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton.


Dlaczego ten wyścig jest aż tak bardzo lubiany ? Chyba ciężko znaleźć jedną krótką odpowiedź. Może dlatego, że jest świetne zorganizowany, prowadzi bardzo ciężką i selektywną trasą i poziom sportowy jest na bardzo wysokim poziomie ? Zapewne powodów można znaleźć jeszcze wiele - jedno jest pewne - wszyscy chętnie przyjeżdżają do Wisły w pierwszy weekend lipca aby spotkać się i rywalizować na trasie przygotowanej przez organizatora.


Wzorem roku ubiegłego, Wiesiek Legierski przygotował dwa dystanse - MARATON, czyli 160 km w ruchu otwartym z przewyższeniem około 2800 metrów oraz dystans PRO, czyli wyścig ze startu wspólnego po zamkniętych - 17 kilometrowych - rundach, na dystansie całkowitym 96 kilometrów i z przewyższeniem 2400 m.


Jest to więc kolejny wyścig dla amatorów w Polsce wyróżniający się ściganiem na najwyższym poziomie po całkowicie zamkniętej i zabezpieczonej rundzie. Kto był w ubiegłym roku ten wie jak dobrze sprawdza się taka forma ścigania. Jeśli ktoś natomiast lubi dłuższą trasę i niekoniecznie po zamkniętą rundę również ma opcję dla siebie.


Więc jeśli wciąż zastanawiasz co będzie robił w sobotę 5 lipca 2014 to już masz gotową odpowiedź - pakuj rower, przygotuj dobrą nogę i przyjeżdżaj do Wisły - gwarantuje całą masę innych maniaków kolarstwa szosowego i wyśmienicie spędzony czas.

Wszystkie dokładne informacje jak zwykle na stronie organizatora.

2 komentarze:

  1. co tak słabo ? (jak na Ciebie oczywiście). 70 miejsce, to chyba nie o to chodziło ?

    OdpowiedzUsuń
  2. Generalnie jedna wielka bomba, kompletnie nie mój dzień, nogi w ogóle nie kręciły, przez cały wyścig czułem się beznadziejnie... No ale co nas nie zabije to nas wzmocni ;)

    OdpowiedzUsuń