Skarpetki Hedam

Jeszcze całkiem niedawno skarpetki kolarskie były dla mnie raczej mało istotnym elementem naszej treningowej garderoby. Krótsze, czy dłuższe – to nie miało dla mnie w zasadzie żadnego znaczenia, kolor też był taki jaki się akurat trafił, materiały z których były wykonane – na metki nie zaglądałem. Skarpetki po prostu sobie były i tyle.


Skarpetki Hedam - Trzymaj Koło
Jednak w ostatnim czasie, to właśnie skarpetki urosły w naszym kolarskim amatorskim światku do olbrzymiej rangi, teraz każdy bardzo dokładnie dobiera skarpetki i długo szuka produktu idealnego. Nie da się ukryć, że duży wpływ na tą sytuację miał pewien słynny bloger, który sam zresztą tą częścią garderoby handluje.

Zupełnie przypadkowo, podczas wiosennego zgrupowania w Chorwacji, miałem przyjemność poznać właściciela firmy produkującej właśnie skarpetki sygnowane przez znanego SzymonBike-a. Muszę przyznać z ręką na sercu, że kiedy chwyciłem do ręki produkty firmy Hedam byłem w lekkim szoku – takich skarpetek w całej mojej kolarskiej karierze jeszcze nie widziałem.

Kilka rozmów z producentem doprowadziło do dogłębnego przetestowania różnych rodzajów skarpetek kolarskich, a że byłem bardziej niż zadowolony, powstały również oficjalne skarpetki „Trzymaj Koło”.


Skarpetki Hedam - Łukasz Pawłoski - BodyiCoach Cycling Team
Przejdźmy jednak do konkretów wspomnianych testów...

Otrzymałem 2 rodzaje skarpetek: standardowe bawełniane oraz wykonane prawie w całości z polipropylenu (krótko mówiąc – plastikowe).
Pierwsze co się rzuca w oczy to świetne i szczegółowe wykonanie, materiał w obu przypadkach jest najwyższej jakości. Są wysokie, czyli zgodne z obecną modą.
Świetnie leżą na stopie i łydce, są idealnie obcisłe dzięki czemu dobrze trzymają się nogi.
Ogromne wrażenie zrobiły na mnie szczególnie skarpetki polipropylenowe (obecnie to te w kolorze fluo), bardzo dobrze odprowadzają pot i w zasadzie po chwili od wyprania są już suche.

Fluo
Nie muszę chyba pisać, że wyglądają PRO, co dla niektórych jest w zasadzie najważniejsze w ostatnim czasie.

Wiem, że cały ten tekst brzmi jak laurka, ale po dłuższym okresie testowania nie mogę napisać złego słowa o skarpetkach Hedam. Miałem na nogach produkty różnych producentów, również takie, które szybko przecierały się na palcach i piętach oraz takie, które po kilku założeniach samoistnie „zjeżdżały” z nogi. Tutaj takich problemów nie zauważyłem, więc mogę szczerze takie skarpetki polecić.


Skarpetki Trzymaj Koło - Fluo oraz Białe
Jak już wspomniałem wcześniej mam też oficjalne skarpetki Trzymaj Koło wykonane właśnie przez firmę Hedam, na razie w dwóch kolorach: białym i fluo. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany zakupem to oczywiście jest taka możliwość, jednak póki co tylko w rozmiarze 42-44. Jakby co piszcie bezpośrednio na maila.

2 komentarze:

  1. trochę nachalna reklama. W czym niby te skarpetki są lepsze od innych również sportowych skarpetek firmy X, Y czy zet ?? Czy tamte nie odprowadzają potu, nie leżą na nodze jak trzeba ??? Virenque pisz lepiej o rowerowaniu i nie baw się w reklamę

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeździłem w wielu różnych skarpetkach firm X i Y i nigdy nie była to jednak taka jakość jak te których obecnie używam, czyli Hedam, takie są fakty które potwierdzają wszyscy którzy w tych skarpetkach jeździli i nie ma tu żadnej nachalnej reklamy...

    OdpowiedzUsuń