Szklarski Klasyk 2015

Szklarska Poręba i jej okolice to raj dla wszystkich pasjonatów dwóch kółek, do tej pory większość imprez w tym miejscu skupiona była jednak wokół górskiej odmiany kolarstwa.


Tym razem będzie jednak inaczej, w niedzielę 12.07.2015 odbędzie się bowiem Szklarski Klasyk, druga edycja wyścigu dla amatorów, organizowana przez Grabek Promotions.
Jeśli ktoś jechał Klasyk Karkonoski lub wyścig w Miękini wie, że oznacza to bardzo dobrą organizację i przede wszystkim, wyśmienitą atmosferę ścigania się w najlepszych warunkach.


Przygotowano bardzo ciekawą i selektywną trasę skupioną głównie w okolicy Gór Izerskich. Ze Szklarskiej Poręby jedziemy przez Zakręt Śmierci aż do ciekawej rundy skupionej w okolicy Orłowic, Mirska i Starej Kamienicy, a gdy ją już pokonamy czeka nas długi podjazd z powrotem przez Zakręt Śmierci i po szybkim zjeździe finisz w centrum Szklarskiej Poręby.
Trasa zapewnia duże emocje, idealne asfalty oraz piękne widoki - każdy więc znajdzie tu coś dla siebie.


Warto też dodać, że wyścig szosowy wpisuje się idealnie w tzw. Bike Week, czyli całotygodniowe imprezy dla miłośników rowerów dla całych rodzin.
Krótko mówiąc, Szklarska Poręba stanie się na kilka dni małą stolicą kolarstwa w różnych jego odmianach i trzeba tu po prostu być.

Więcej informacji standardowo na stronie organizatora.
Ja będę i Ciebie też nie może tam zabraknąć ;)

1 komentarz: