Puchar Równicy Road Maraton

Już 18 maja, w Ustroniu odbędzie się czwarty już wyścig dla amatorów o Puchar Równicy w ramach cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton.

W tym roku organizatorzy przygotowali zupełnie nową formę ścigania, która wszystkim z pewnością przypadnie do gustu. Zamknięte dla ruchu drogowego szosy, typowo górskie rundy i podjazd pod Równicę to elementy wyróżniające tegoroczne ściganie w Ustroniu.

Trasa tegorocznej edycji wyścigu przedstawia się bardzo ciekawie:

Runda honorowa i prezentacja peletonu kolarzy przebiegać będzie ulicami: Ustroń rynek – Andrzeja Brody – Grażyńskiego – Aleja Legionów – Armii Krajowej – Skalica. Podjazd na Równicę liczący 8,5 km to początek sportowej rywalizacji. Kolarze pojadą ul. Skalica – Turystyczną – Wczasową – ul. Równica, aż do osiągnięcia góry Równicy – parking obok schroniska. Tutaj nastąpi nawrót i zjazd tą samą drogą długości 10,5 km do ulicy Sportowej. Zasadniczym fragmentem trasy jest runda przez Zawodzie Dolne ulicami: Sportową – Kuźniczą – Źródlaną – Leczniczą – Uboczną – Szpitalną - Grażyńskiego – ponownie Sportową. Rundę liczącą 6,2 km wszyscy kolarze pokonują 5 razy, co daje łącznie 31 km. Meta wyścigu znajduje się tradycyjnie na Równicy, na która trzeba wjechać w sumie 2 razy po pokonaniu dystansu 65 km i sumie podjazdów prawie 2000 metrów.

Program wyścigu:
17.05.2013 (piątek)
godz. 18.00 - 21.00 – biuro zawodów – Ustroń rynek

18.05.2013 (sobota)
godz. 7.30 - 9.30 - biuro zawodów
godz. 10.00 – start
godz. 16.00 - dekoracja, rozdanie nagród z Dobrych Sklepów Rowerowych
godz. 17.00 – zakończenie (Ustroń rynek)

Pierwszych 6 zawodników i zawodniczek w każdej z 8 kategorii wiekowych otrzyma specjalny puchar ufundowany przez Miasto Ustroń. Pula nagród dla najlepszych kolarzy ufundowanych przez sieć Dobrych Sklepów Rowerowych liczy prawie 3 tys. zł. Odżywki i napoje dla sportowców sponsoruje firma ACTIVLAB.

Pozostaje tylko pojawić się 18 maja w Ustroniu i stanąć na starcie, by móc rywalizować z innymi amatorami kolarstwa w naszym kraju.
Powodzenia !!


Trasa

Regulamin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz