Leśnica Road Maraton - Klasyk Annogórski

Już zaledwie kilka dni zostało do kolejnej edycji Klasyku Annogórskiego rozgrywanego w Leśnicy, który jest następnym wyścigiem w klasyfikacji górskiej Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton 2015. Jeśli więc walczyłeś zaciekle na ciężkich górskich trasach Ustronia i okolic Równicy, nie może Cię zabraknąć również na szosach w okolicy Góry Św. Anny.

Peleton w akcji
Już ubiegłoroczna edycja okazała się dużym sukcesem, malownicze trasy połączone z dobrym poziomem sportowym i świetną pogodą dały wybuchową mieszankę w postaci świetnej imprezy dla amatorów.
W tym sezonie organizator przygotował jednak coś specjalnego, połączył ze sobą wszystkie najcięższe, okoliczne podjazdy, tak by na rundzie było jak najmniej nudnych, płaskich szos i zaliczył wyścig, do wspomnianej wcześniej, klasyfikacji górskiej.


Dzięki temu będziemy wspinać się słynną "Aplensztrasse", którą znają wszyscy opolscy kolarze, delektując się jednocześnie wspaniałymi krajobrazami znanymi z ubiegłorocznej edycji.

W ubiegłym roku cierpiałem strasznie ale na foto tego nie widać ;)

Dokładna trasa do podejrzenia pod tym linkiem.

Narobiłem Wam apetytu na świetne ściganie ? Już nie możecie się doczekać najbliższej soboty ?
Krajobrazy
Mam nadzieję, że tak właśnie jest i wspólnie staniemy na starcie w urokliwej Leśnicy już w najbliższa sobotę - 30.05.2015, do zobaczenia !

Wszystkie szczegóły jak zwykle na stronie organizatora.

1 komentarz:

  1. Teraz dopiero znalazłem Twój wpis. Byłem na tym wyścigu, niestety z powodu kontuzji tym razem jako kibic. Zdziwiła mnie bardzo obecność na amatorskim ściganiu grup takich jak np Corratec (dawniej to chyba Legi Warszawa). Jaki zatem sens ma takie ściganie amatorów jeżdżących po płaskim ze średnią 30-40km/h z kolarzami z licencją wyciągającymi dobrze ponad 40 km/h ?

    OdpowiedzUsuń