Srebrnogórski Road Maraton

Już za miesiąc, kolejna typowo górska impreza z cyklu Road Maraton, tym razem okazję do ścigania dają nam piękne i tajemnicze Góry Sowie, z takimi słynnymi kolarsko podjazdami, jak Przełęcz Srebrna, Walimska czy Jugowska.
To będzie już trzecia edycja wyścigu, brałem udział w każdej z nich i mogę uczciwie powiedzieć, że warto tutaj przyjechać. Po pierwsze organizator to typowy pasjonata kolarstwa i czuje „klimat”, po drugie trasy są bardzo trudne i wymagające – prawdziwa uczta dla wytrawnych górali i okazja do sprawdzenia swoich możliwości, po trzecie ranga Road Maraton robi swoje i obsada powinna być konkretna i wreszcie po czwarte – jak wygrasz zostaniesz Mistrzem Srebrnej Góry i otrzymasz specjalną koszulkę z tej okazji wraz ze srebrnym medalem próby 0.925. Myślę, że powodów wystarczy.

Ja bardzo miło wspominam pierwszą imprezę, która startowała jeszcze w Rudnicy – jak by nie było to moje pierwsze zwycięstwo OPEN w „karierze”.

Od tego czasu organizator, czyli sympatyczny Przemysław Kurek, zrobił bardzo dużo aby wyścig był już tylko lepszy i tak jest w rzeczywistości.Cytując Przemka:
„Piękno krajobrazu, czyste powietrze, unikalne pamiątki historyczne, dobra baza hotelowo-gastronomiczna oraz naturalne urzeźbienie terenu Gór Sowich i okolic to najatrakcyjniejsze miejsca, w Polsce więc;
Jeśli jesteś miłośnikiem sportów rowerowych, przyjedź i sprawdź się na
krętych górskich szosach malowniczej srebrnogórskiej i sowiogórskiej okolicy
A może właśnie to TY zostaniesz Mistrzem Srebrnej Góry 2013…

Jak dla mnie, nie ma wymówki aby nie zjawić się 15.06.2013 w Srebrnej Górze i poczuć palenie w udach podczas pierwszego podjazdu pod Przełęcz Srebrną po słynnej kostce…

To co ? Do zobaczenia już niedługo na serpentynach w Górach Sowich :)

I jeszcze przydatne linki:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz