Wyścig Kolarski Amatorów Trasą Mistrzostw Polski 2014

Tak jak w ubiegłym roku, kolarska stolica Polski, czyli popularna Sobótka będzie już niedługo gospodarzem Szosowych Mistrzostw Polski. Dokładnie podczas ostatniego weekendu czerwca, oczy wszystkich kibiców kolarstwa w naszym kraju będą zwrócone właśnie ku Sobótce.


W zeszłym roku mogliśmy być świadkiem pięknego zwycięstwa Michała Kwiatkowskiego, kto wygra teraz ? Czas pokaże.

Piszę ten artykuł, bo równolegle z wyścigiem zawodowców, organizator przygotował również coś specjalnie dla amatorów. Tak jak w ubiegłym roku, na dokładnie tej samej trasie (tyle, że znacznie krótkszej ;), odbędzie się również Wyścig Kolarski Amatorów Trasą Mistrzostw Polski.


Przygotowano dla nas dwa dystanse, MINI-22km (jedna pętla) oraz MAXI-44km (dwie pętle), nie są to długie i wymagające dystanse ale trzeba pamiętać, że to nie trasa czyni wyścig trudny, a tempo. Przy takim dystansie możemy być pewni, że „ogień” będzie od startu do mety.

Jeśli więc jeszcze nie macie planów na niedzielę 29.06.2014 to na pewno warto wybrać się właśnie do Sobótki, stanąć na starcie wyścigu amatorów, co dodatkowo można połączyć z kibicowaniem podczas rywalizacji zawodowców. Próba zmierzenia się z identyczną rundą i porównanie swoich czasów z zawodowcami jest fajną sprawą.


Ja zamierzam przyjechać, na trasie każdy znajdzie coś dla siebie, są podjazdy, zjazdy oraz odcinki płaskie. Należy też podkreślić – od ubiegłego roku na trasie leży nowy asfalt, po którym aż chce się jeździć.

Dokładne informacje na temat wyścigu dostępne są na stronie organizatora.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz